MAGYAR ÉS MŰVÉSZETEK MUNKAKÖZÖSSÉG

2890 Tata
Tanoda tér 5.
   Tel: 34/587-560
   Fax: 34/487-844
eotvos@eotvos-tata.sulinet.hu

 

 

A „TE ARANYOK ARANYA!” című Arany János szavalóverseny
területi döntőjében
Szladik Míra 11. E osztályos tanuló
III. helyezést ért el,
felkészítő tanára: Csúzyné Harasztosi Julianna.

 

Az „Édes anyanyelvünk” nyelvhasználati verseny országos döntőjén
Takács Judit 11. A osztályos tanulót
Sátoraljaújhely város plakettjével díjazták,
felkészítő tanára dr. Horváthné Lőrincz Mária.

 

A XX. Keresztény hét keretében megrendezett
Arany János szavalóversenyen
Bagi Attila János 9. B
osztályos tanuló I. helyezést ért el. Felkészítő tanára Zámbó Magdolna.

 

Az iskolai helyesírási verseny végeredménye
1. Takács Tímea 9. KNy
2. Takács Judit 11. A
3. Somogyi Ferenc 12. A
4. Egri Rebeka 9. KNy
5. Osváth Fruzsina 10. E
6. Nátrán Bálint 12. A
7. Nagy Bálint 12. D
8. Paulik Panna 11. D
Károlyi Tamás 11. E
9. Hegedüs Eszter 10. C
Sinka Ágnes 12. D
Tóth Sándor 11. D
Vass Kitti 9. B
10. Karsai Bernadett 9. D
Gálos Luca 9. KNy
A megyei versenyen gimnáziumunkat
az első két helyezett képviseli.

A 2016/2017. tanév eredményei

 

Implom József Kárpát-medencei
középiskolai helyesírási verseny
országos döntő
16. Zsombok Tamás László 12. B Zámbó Magdolna

 

Édes anyanyelvünk nyelvhasználati verseny
megyei forduló
1.
Takács Judit 10. A dr. Horváthné Lőrincz Mária
2. Sándor Kata 11. C Farkas Valéria
országos döntőbe jutottak

 

Kazinczyról elnevezett
„Szép Magyar Beszéd” verseny
megyei forduló
1.
Szladik Míra 10. E Csúzyné Harasztosi Julianna

 

Implom József Kárpát-medencei középiskolai helyesírási verseny
megyei döntő
1. Zsombok Tamás László 12. B Zámbó Magdolna
2. Csóka Máté 10. C Czina Lászlóné

 

Az OKTV második fordulójába jutott
Magyar irodalom tantárgyból tanára
Zsohár Henrik András 11. B Szabó Andrea

 

Kazinczyról elnevezett „Szép Magyar Beszéd” verseny
iskolai forduló
1-2.
Geiling Borbála 11. A
Szladik Míra 10. E
3-4.
Bognár Domonkos 11. A
Kiss Gergő 10. B
5.
Koronczi Szabolcs 9. A
6-7.
Balogh Regina 11. A
Daróczi Ákos 11. C
8.
Nagy Orsolya 11. E
9.
Bagi Attila 9. AJ
10.
Imhof Bence 11. B

 

 

AZ ISKOLAI HELYESÍRÁSI VERSENY EREDMÉNYE

1. Zsombok Tamás 12. B

2. Csóka Máté 10. C

3. Takács Judit 10. A

4. Zsohár Henrik András 11. B

5. Schleier Vera Izabella 10. A

6 -7. Antal Rebeka 10. E és Buzás Szilvia 11. E

8. Osváth Fruzsina 9. E

A megyei helyesírási versenyen iskolánkat az első két helyezett képviseli.

 

A 2015/2016. tanév eredményei

Az OKTV második fordulójába jutott

Magyar nyelv tantárgyból

tanára
Vatai Katalin 13. A Szabó Andrea

 

A Kazinczyról elnevezett
„Szép magyar beszéd” verseny
megyei döntőjében

1. helyezett Maszlavér Diána 10. A Csúzyné Harasztosi Julianna

Maszlavér Diána az országos döntőbe jutott.

 

Implom József Kárpát-medencei
középiskolai helyesírási verseny országos döntőjében
11. helyezett Csóka Máté 9. C Czina Lászlóné
 
A Jókai-emléknapok alkalmából rendezett irodalmi vetélkedőn
iskolánk csapata 3. helyezést ért el.
A csapat tagjai:  
  Herold Renáta 12. D dr. Horváthné Lőrincz Mária
  Sándor Kata 10. C Farkas Valéria
  Zách Boglárka 10. E Czina Lászlóné

 

Az Arany János Irodalmi Verseny
iskolai fordulójának eredménye
1. Sándor Kata 10. C
2. Zách Boglárka 10. E
3. Makranczi Dorottya 9. B
3. Rostási Szimonetta 10. A

 

 

A Szép magyar beszéd (Kazinczy-verseny)
iskolai döntőjének eredménye
1. Bognár Domonkos 10. A
2. Maszlavér Diána 10. A
a megyei versenyen képviseli iskolánkat
3. Nyitrai Krisztina 11. A
4. Szladik Míra 9. E
5. Pénzes Bernadett 11. E
6. Kalkó Friderika 10. B
7. Kiss Gergő 9. B
Takács Anna 10. E
8. Kuglics Sarolta 9. E
Natkai Hanna 9. E

 

Versíró cimborák megyei versíró pályázat
1. helyezett Zách Boglárka 10. E
2. helyezett Herold Renáta 12. D
3. helyezett Kiss Viktória 10. E

 

Aranytoll Helyesírási Verseny

5. Makranczi Dorottya 9. B dr. Horváthné Lőrincz Mária

 

Az iskolai vers- és prózamondó verseny eredménye
1. Kürti Benedek 9. KNY
2. Zolnai Fanni 9. C
Nagy Orsolya 10. E
3. Takács Anna 10. E
4. Iski Laura 9. AJ
Kuglics Sarolta 9. E
5. Bognár Domonkos 10. A

 

 

Az iskolai helyesírási verseny eredménye
1. Zsombok Tamás 11. B 90 pont
2. Csóka Máté 9. C 87 pont
3. Krisztik Bálint 10. D 83 pont

A megyei helyesírási versenyen iskolánkat az első két helyezett képviseli.

 

A 2014/2015. tanév eredményei

Az OKTV döntőjébe jutott
Magyar irodalom tantárgyból tanára
4. helyezett Rucska Ferenc 12. E Czina Lászlóné
18. helyezett Berbás Hanna 13. B Csúzyné Harasztosi Julianna

 

A 22. Arany János Irodalmi Verseny országos döntőjében
bronz minősítés Kovács Réka Csenge 10. A Czina Lászlóné

 

Édes anyanyelvünk nyelvhasználati verseny megyei döntőjében
1. Vatai Katalin 12. A Szabó Andrea
országos döntőbe jutott
4. Takács Judit 9. KNY Szabó Andrea
 
Móra Ferenc novellaelemző verseny döntőjében
2. helyezett, közönségdíjas és a zsűri két tagjának a különdíjasa
Sándor Kata 9. C Farkas Valéria
3. helyezett, a legszélesebb irodalmi tájékozottságot tartalmazó novella különdíjasa
Kerti Kornélia Anna 13. A Csúzyné Harasztosi Julianna
 
Arany János Tehetséggondozó Program országos irodalmi verseny
14. Somogyi Ildikó 9. B Szabó Andrea

 

Implom József középiskolai helyesírási verseny országos döntő
11. Dózsa Eszter 13. A Csúzyné Harasztosi Julianna
 
Móra Ferenc-novellaelemző verseny döntőbe jutott
Sándor Kata 9. C Farkas Valéria
Dénes Gergő 11. E Farkas Valéria
Kerti Kornélia Anna 13. A Csúzyné Harasztosi Julianna

 

 

Az OKTV második fordulójába jutott
Magyar irodalom tantárgyból tanára
Berbás Hanna 13. B Csúzyné Harasztosi Julinanna
Borostyán Bettina 12. E Csúzyné Harasztosi Julinanna, Czina Lászlóné
Rucska Ferenc 12. E Czina Lászlóné
Santavecz Anita 12. E Czina Lászlóné

 

Édes anyanyelvünk nyelvhasználati verseny
iskolai forduló
1. Vatai Katalin 12. A Szabó Andrea
2. Takács Judit 9. KNY Szabó Andrea
3. Nátrán Bálint 9. A Csúzyné Harasztosi Julianna
 
Vatai Katalin és Takács Judit a verseny megyei döntőjébe jutott

 

A Szép magyar beszéd verseny megyei döntőjében

2. helyezett

Kerti Kornélia Anna 13. A Csúzyné Harasztosi Julianna
3. helyezett Dózsa Eszter 13. A
Kerti Kornélia Anna az országos döntőbe jutott.

 

 

Megyei helyesírási verseny
Helyezés Tanuló Osztály Felkészítő tanár
1. Dózsa Eszter 13. A Csúzyné Harasztosi Julianna
2. Tóth Lilla 13. A

 

Szép magyar beszéd (Kazinczy-)verseny
iskolai forduló
1. Kerti Kornélia Anna 13. A
2. Dózsa Eszter 13. A
Az 1. és 2. helyezett a megyei versenyen képviseli iskolánkat.
3. Gossler Enikő 12. A
3. Hargitai Áron 10. E
4. Balogh Regina 9. A
4. Veidinger Bence 9. A
5. Kiss János 10. A
6. Nyitrai Krisztina 10. A
7. Andódy Adonika 12. E
8. Polgár Viktória 12. F
9. Kiss Gergő 9. AJ

 

Aranytoll Helyesírási Verseny
5. Zsombok László Tamás 10. D Zámbó Magdolna

 

Az iskolai vers- és prózamondó verseny eredménye
1. Szabó Réka 11. E
2. Gossler Enikő 12. A
3. Buglák Kincső 12. E
4. Hargitai Áron 10. E
5. Nagy Orsolya 9. E
6. Vatai Katalin 12. A
7. Andódy Adonika 12. E
8. Verényi Rebeka 9. A
9. Beró Márk 10. B

 

Az „Édes anyanyelvünk” nyelvhasználati verseny 2014. évi döntőjén
Rucska Ferenc 12. E osztályos tanulót, tanára Czina Lászlóné,
Sátoraljaújhely város plakettjével díjazták.

 

Az iskolai helyesírási verseny eredménye

1. Tóth Lilla 13. A 91 pont
2. Dózsa Eszter 13. A 90 pont
3. Somogyi Ferenc 9. A 83,5 pont
4. Zsombok Tamás 10. B 82,5 pont
5. Molnár Adrienn 12. A 82 pont

 

A 2013/2014. tanév eredményei

Édes anyanyelvünk nyelvhasználati verseny iskolai forduló
1. Rucska Ferenc 11. E
2. Oszlánczi Zsófia 11. E
3. Vatai Katalin 11. A
4. Dózsa Eszter 12. A
5. Berbás Hanna 12. B
6. Veres Eszter 12. B
7. Sekk Laura 9. E
8. Somogyi Ildikó 9. AJ

A megyei Édes anyanyelvünk nyelvhasználati versenyen iskolánkat az első két helyezett képviseli.

"Szép magyar beszéd" verseny megyei fordulója
1. Kerti Kornélia Anna 12. A
2. Dózsa Eszter 12. A

 

Implom József Helyesírási Verseny megyei forduló
1. Tóth Lilla 12. A Csúzyné Harasztosi Julianna
4. Szőts Dávid István 13. A Dr. Horváthné Lőrincz Mária

 

"Szép magyar beszéd" verseny iskolai forduló
Helyezés
Tanuló
Osztály
1. Dózsa Eszter 12. A
2. Kerti Kornélia Anna 12. A
3. Vatai Katalin 11. A
     

 

Iskolai szavalóverseny
I. Schnepp János 12. F
II. Gossler Enikő 11. A
II. Takács Tibor 13. F
III. Tárnok Csaba 11. E
IV. Medgyesi Gergely Sándor 11. F
V. Andódy Adonika 11. E
VI. Hargitai Áron Lázár 9. E

 

Implom József Helyesírási Verseny iskolai fordulója
1.
Tóth Lilla 12. A
2.
Szőts Dávid István 13. A
3.
Dózsa Eszter 12. A
4.
Simon Réka 11. C
5.
Tóth Réka 13. B
6-7.
Hugl Péter 12. D
6-7.
Molnár Adrienn 11. D
8.
Horváth József 11. F
9.
Mészáros Andrea 11. F
10.
Papp Csenge 11. A
A megyei fordulón az 1-2. helyezést elért tanulók képviselik iskolánkat.

 

 

     
Felelős szerkesztő: Barsi Éva igazgató             Szerkesztő: Major-Rochlitz Ágnes