MATEMATIKA MUNKAKÖZÖSSÉG

 

 

2890 Tata
Tanoda tér 5.
   Tel: 34/587-560
   Fax: 34/487-844
eotvos@eotvos-tata.sulinet.hu

 

2016/2017.

A Zrínyi Ilona Matematikaversenyen az első forduló után az iskolák versenyében
az Eötvös József Gimnázium megyei 1. és országos 9. helyezést ért el.

Hegedüs Péter 9. A az országos döntőben 33. lett.

 

Arany János Tehetséggondozó Program országos matematikaverseny
9. évfolyam
4. Mező Petra 9. B  
12. évfolyam
14. Zsombok Tamás 12. B  
előkészítő évfolyam
15. Ungár Ákos 9. AJ  
19. Bagi Attila 9. AJ

 

Kenguru Nemzetközi Matematika Verseny
megyei eredmények
9. évfolyam
2. Ogonovszky Dániel 9. D  
4. Hegedüs Péter 9. A
5. Koronczi Szabolcs 9. A
6. Kósa L Dániel 9. D
8. Takács Bálint 9. D
10. évfolyam
4. Schleier Izabella 10. A  
11. évfolyam
2. Veisz Helga 11. D  
3. Nyakas Réka 11. D
4. Longauer Gergely 11. D
7. Krisztik Bálint 11. D
8. Borsos Zoltán 11. A  
8. Szőnyeg Bence 11. D  
12. évfolyam
2. Jakabovics Luca 12. D  
3. Mészáros Dániel 12. D
8. Szabó Soma 12. D

 

Zrínyi Ilona matematikaverseny megyei döntő
Egyéni verseny:
9. évfolyam:
1. Hegedüs Péter 9. A  
2. Ogonovszky Dániel 9. D  
10. évfolyam:
3. Schleier Vera Izabella 10. A  
11. évfolyam:
1. Papp Ádám 11. D  
3. Takács Márton 11. D  
12. évfolyam:
1. Illés Anna 12. D  
2. Fábián József 12. D  
3. Mészáros Dániel 12. D  
Hegedüs Péter az országos döntőbe jutott.
A megyei csapat versenyben minden évfolyamon iskolánk diákjai lettek az elsők.
9. évfolyam: Hegedüs Péter, Ogonovszky Dániel, Takács Bálint  
10. évfolyam: Schleier Izabella, Maloveszky Gyula, Zeőke-Szőke Barnabás  
11. évfolyam: Papp Ádám, Takács Márton, Longauer Gergely  
12. évfolyam: Illés Anna, Fábián József, Mészáros Dániel  

Zrínyi és Gordiusz Matematikaverseny Komárom-Esztergom megyei fordulójában
taroltak a tatai diákok

„Határon innen és túl, a magyar lakta területeken összesen 67 000 tanuló vett részt az idei versenyen, megyénkben 1973 diák indult a megmérettetésen, 2.-tól a 12. évfolyamig. Tatai diákok minden évben nagy számban vesznek részt ezen a próbatételen, de idén különösen büszkék lehetünk rájuk, mert a megye legeredményesebb általános iskolája a Vaszary Iskola lett, csapatversenyben a Kőkúti Iskola tarolt - hét évfolyamból ötöt nyerve meg, a középiskolai csapatversenyben pedig minden évfolyamon az Eötvös Gimnázium lett az első.

idézet Tata város honlapjáról

 

 

 

Eötvös-pályázat - Matematika

Königsbergi hidak, avagy más érdekes problémák Euler munkásságából

I. díj csapat Blága Bence 9. D
  Tóth Ádám 9. D
  Mezei Benjámin Zsolt 9. D
II. díj csapat Eck Richárd 9. D
  Hegedűs Dániel László 9. D
  Jász Máté 9. D
III. díj csapat Ercoli Rebecca Gioia 11. D
  Hermann Katalin 11. D
  Payer Ádám 11. D

 

 

 

Az OKTV második fordulójába jutott
Matematika tantárgyból  
Fábián József 12. D  

 

Konkoly-Thege Matematika Verseny
1. kategória:
3. Hegedüs Péter 9. A  
7. Hegedűs Dániel 9. D  
2. kategória: 
1. Schleier Izabella 10. A  
2. Paulik Panna 10. D  
3. kategória: 
1. Fábián József 12. D  
5. Krisztik Bálint 11. D  

 

 

HÁZIVERSENY

9. évfolyam

1. Koronczi Szabolcs 9. A, Kósa L. Dániel 9. D

2. Bán Zsófia 9. A, Hegedűs Dániel 9. D

3. Hegedüs Péter 9. A, Blága Bence 9. D

10. évfolyam 11. évfolyam 12. évfolyam

1. Paulik Panna 10.D 1. Takács Márton 11.D 1 . Jakabovics Luca 12.D

2. Tillmann Márk 10.D 2. Papp Ádám 11.D 2. Mészáros Dániel 12.D

3. Schleier Izabella 10.A 3. Longauer Gergely11.D 3. Fábián József 12.D

 

 

37. Öveges József Emlékverseny

 

Paulik Panna tizedik évfolyamon 4. helyezést ért el matematikából

 

 

TORTÁS TEHETSÉGKUTATÓ TESZTVERSENY

  1. Paulik Panna 10. D
  2. Krisztik Bálint 11. D
  3. Illés Anna 12. D

 

TATATÚRA

  1. Szórádi Éva, Pethes Dzsenifer, Paulik Panna, Fogel Bence 10. D
  2. Sarus Balázs, Tillmann Márk, Zeőke-Szőke Barnabás 10. D
  3. Molnár Anna, Pernyész Boglárka, Pozsonyi Dóra 9. KNY

 

 

2015/2016.

Arany János Tehetséggondozó Program
Szilencium Digitális
Magyar - Matematika versenye
országos döntő
  matematika    
4. Mező Petra 9. AJ  
6. Oláh Katinka 9. AJ
7. Bak Luca 9. AJ  

 

 

Nemzetközi Kenguru Matematikaverseny
12. Koronczi Szabolcs 9. KNY  

 

Nemzetközi Kenguru Matematikaverseny
megyei forduló
előkészítő évfolyam    
1. Koronczi Szabolcs 9. KNY  
2. Hegedüs Péter 9. KNY  
3. Panker Richárd 9. KNY  
9. évfolyam    
2. Paulik Panna 9. D  
10. évfolyam    
5. Takács Márton 10. D  
6. Papp Ádám 10. D  
9. Krisztik Bálint 10. D  
11. évfolyam    
2. Jakabovics Luca 11. D  
4. Fábián József 11. D  
5. Illés Anna 11. D  
7. Mészáros Dániel 11. D  
8. Lippai Martin 11. D  

 

Zrínyi Ilona Matematikaverseny
országos döntő
9. évfolyamon 30. Paulik Panna 9. D  

 

XXV. Nemzetközi Magyar Matematikaverseny
dicséretet kapott Schleier Vera Izabella 9. A  

 

Zrínyi Ilona Matematikaverseny megyei eredményei

Csapatversenyben:

9. évfolyamon

1. helyezett: Paulik Panna 9. D, Schleier Vera Izabella 9. A, Hegedüs Péter 9.KNY

10. évfolyamon

1. helyezett: Papp Ádám 10. D, Longauer Gergely 10. D, Maczkó Martin 10. D

11. évfolyamon

1. helyezett: Illés Anna 11. D, Jakabovics Luca 11. D, Mészáros Dániel 11. D

Egyéni versenyben:

9. évfolyamon

1. helyezett: Paulik Panna 9. D

2. helyezett: Schleier Vera Izabella 9. A

10. évfolyamon

1. helyezett: Papp Ádám 10. D

2. helyezett: Longauer Gergely 10. D

11. évfolyamon

2. helyezett: Illés Anna 11. D

Paulik Panna az országos döntőbe jutott.

 

Eötvös napi pályázat matematikából

1. helyezett: Hermann Katalin, Szekeres Aliz, Benke Mátyás csapata, 10. D

2. helyezett: Sinka Ágnes Szöllősi Zsófia, Tóth Ádám, Veisz Helga csapata, 10. D

3. helyezett: megosztva Gál Márton 10. A és Takács Etelka között

 

Az OKTV második fordulójába jutott

Matematika tantárgyból

tanára
Jakabovics Luca 11. D Tóth Zsuzsanna
Almádyné Orova Edit

 

Cornides István
Matematika- Fizika Emlékverseny
Az iskolák versenyében gimnáziumunk 3. helyezést ért el.
9. évfolyam
7-8. Maloveczky Gyula 9. D
11-12. Tillmann Márk 9. D
10. évfolyam
8. Krisztik Bálint 10. D
9-10. Jónás Ádám 10. A
11. évfolyam
8. Longauer Bence 11. D
10. Kovács Marcell 11. A
12. évfolyam
5. Vastag Adrián 12. D
7. Nagy Bence 12. C

 

Repeta levelezős matematika verseny
11. évfolyam
1. Jakabovics Luca 11. D
2. Szabó Soma 11. D
3. Mészáros Dániel 11. D
12. évfolyam
1. Szabacsi Anikó 12. E
2. Hunyadi Ágnes 12. D
3. Sevecsek Fanni 12. D

 

Az Arany Dániel Matematikai Tanulóverseny
2. fordulójába jutottak
Haladók
Krisztik Bálint 10. D
Takács Márton 10. D
Somogyi Ferenc 10. A
Kezdők
Paulik Panna 9. D
Bognár Sebestyén 9. D
Tillmann Márk 9. D
Sárkány Ákos 9. A
Schleier Vera Izabella 9. A
Takács Judit 9. A
Torpai Zsófia 9. A
Hegedűs Péter 9. KNY

 

 

Bolyai csapatverseny matematikából
Pannónia körzet (Dunántúli régió)
9. évfolyam
25. Szeiler Anett
Szeiler Nikolett
Paulik Panna
Nagy Viktória
Almádyné Orova Edit
10. évfolyam
18. Rostási Szimonetta
Jónás Ádám
Nátrán Bálint
Somogyi Ferenc
Tóth Rita Ádámné
Dúcz Vilma
11. évfolyam
18. hely Illés Anna
Szabó Soma
Fábián József
Mészáros Dániel
Tóth Zsuzsanna
Almádyné Orova Edit
12. évfolyam
23. hely Gracza Dávid
Hunyadi Ágnes
Illés Dorina
Molnár Bence
Krisztin-Németh Andrea

 

Konkoly-Thege Miklós matematikai verseny

9. évfolyam 6. Hegedüs Péter 9. KNY

Krisztin Németh Andrea

7. Paulik Panna 9. D Almádyné Orova Edit
10. évfolyam 3. Takács Márton 10. D Ádámné Dúcz Vilma
11. Szőnyeg Bence 10. D
11. évfolyam 5. Fábián József 11. D Tóth Zsuzsanna
Almádyné Orova Edit
6. Jakabovics Luca 11. D

 

Matematika háziverseny
9. évfolyam 10. évfolyam
1. Paulik Panna 9. D 1. Krisztik Bálint 10. D
2. Kovács Éva 9. A 2. Takács Márton 10. D
3. Kupcsulák Gréta 9. D 3. Réda Vince 10. A
11. évfolyam 12. évfolyam
1. Jakabovics Luca 11. D 1. Rajkai Benitó 12. D
2. Longauer Bence 11. D 2. Molnár Bence 12. D
3. Fábián József 11. D 3. Goór Vanessza 13. A

 

36. Öveges József Emlékverseny
Matematika megyei eredmények
1. Takács Márton 10. D  
2-3. Jónás Ádám 10. A  
Papp Ádám 10. D  
Fizika megyei eredmények
1. Krisztik Bálint 10. D  
2. Jónás Ádám 10. A  
3. Takács Márton 10. D  
Összetett megyei eredmények
1. Jónás Ádám 10. A  
2. Krisztik Bálint 10. D  
3. Takács Márton 10. D  

 

TATA-TÚRA
2. Szeiler Anett, Szeiler Nikolett, Dedinszky Lilla, Nagy Viktória
3. Mester Lili, Bán Zsófia, Somogyi Renáta. Pintér Evelin

 

ÖVEGES LEVELEZŐS VERSENY

9. évfolyam
10. évfolyam
1. Kupcsulák Gréta 9. D 1. Krisztik Bálint 10. D
2. Hegedüs Péter 9. Kny 2. Jónás Ádám 10. A
3. Sárkány Ákos 9. A 3. Takács Márton 10. D
4. Pekár Balázs 9. D 4. Réda Vince 10. A

 

TORTÁS TEHETSÉGKUTATÓ TESZTVERSENY

1. Paulik Panna 9. D
2. Illés Anna 11. D
3. Bereczki Áron 13. A Tóth Ádám 10. D
4. Jakabovics Luca 11. D Takács Márton 10. D
5. Krisztik Bálint 10. D

 

2014/2015.

Arany Dániel Matematikai Tanulóverseny országos döntő
23-30. Somogyi Ferenc 9. A  
     
REPETA levelezős matematikaverseny
II. félév 11. évfolyam    
1. Vastag Adrián 11. D
2. Nagy Bence 11. D
3. Nagy Krisztina 11. D

 

XXIV. Nemzetközi Magyar Matematikaverseny
dicséretet kapott Krisztik Bálint 9. D  
dicséretet kapott Gracza Dávid 11. D  

 

Az Arany Dániel Matematikai Tanulóverseny döntőjébe jutott Somogyi Ferenc 9. A osztályos tanuló.

Nemzetközi Kenguru Matematikaverseny megyei eredmények
előkészítő évfolyam 1. Schleier Vera Izabella 9. KNY  
9. évfolyam 4. Krisztik Bálint 9. D  
5. Takács Márton 9. D
6. Jónás Ádám 9. A
10. évfolyam 3. Jakabovics Luca 10. D  
6. Illés Anna 10. D
8. Mészáros Dániel 10. D
11. évfolyam 10. Sipos Albert 11. D  

 

Bolyai Matematika Csapatverseny országos döntő
9. évfolyam
6. helyezett Rostási Szimonetta Vanessza 9. A  
Nátrán Bálint
Réda Vince
Somogyi Ferenc

 

Zrínyi Ilona Matematikaverseny megyei döntő
9. évfolyam
1. helyezett csapat
Koroknay Tamás 9. D  
Longauer Gergely 9. D
Takács Márton 9. D
10. évfolyam
1. helyezett csapat
Fábián József 10. D  
Jakabovics Luca 10. D
Mészáros Dániel 10. D
9. évfolyam egyéni versenyben
1. Takács Márton 9. D  
5. Koroknay Tamás 9. D  
6. Longauer Gergely 9. D  
10. évfolyam egyéni versenyben
1. Jakabovics Luca 10. D  
2. Fábián József 10. D  
4. Mészáros Dániel 10. D  
11. évfolyam egyéni versenyben    
4. Gracza Dávid 11. D  
 

 

 

Bolyai Matematika Csapatverseny területi döntő
9. évfolyam
3. helyezett Rostási Szimonetta Vanessza 9. A  
Nátrán Bálint
Réda Vince
Somogyi Ferenc
A csapat az országos döntőbe jutott.
16. helyezett Longauer Gergely 9. D  
Nagy Bálint Gábor
Suhai Viktor
Takács Márton
17. helyezett Papp Ádám Gábor 9. D  
Szi-Benedek Tamás
Koroknay Tamás
Maczkó Martin Tamás
10. évfolyam
8. helyezett Jakabovics Luca 10. D  
Vecsernyés Dóra Zsófia  
Fábián József
Lippai Martin
11. évfolyam
6. helyezett Gracza Dávid 11. D  
Molnár Bence
Hunyadi Ágnes
Illés Dorina

 

REPETA levelezős matematikaverseny
első féléves eredménye
12. évfolyam
1. Czuczik Rebeka 12. C
2. Dózsa Eszter 13. A
11. évfolyam
1. Nagy Krisztina 11. D
2. Hunyadi Ágnes 11. D
3. Zentai Zsófia 11. D

 

 

Az Arany Dániel matematikai tanulóverseny 2. fordulójába jutottak
Kezdők, II. kategória: Kezdők, I. kategória: Haladók, II. kategória:
Szőnyeg Bence   Somogyi Ferenc   Jakabovics Luca  
Takács Márton Jónás Ádám   Fábián József
Krisztik Bálint Longauer Bence
Papp Ádám Lippai Martin
Tőczik Soma Foki Veronika
Tóth Ádám
Koroknay Tamás  
Szí-Benedek Tamás

 

 

Cornides István Matematika-Fizika Emlékverseny
9. évfolyam 2. Krisztik Bálint 9. D    
15. Takács Márton 9. D      
10. évfolyam 8. Longauer Bence Tamás 10. D    
15. Fábián József 10. D      
11. évfolyam 2. Gracza Dávid 11. D    
10. Vastag Adrián 11. D      
12. évfolyam 10. Kadlecsik Ármin 13. A    
12. Bodor András 13. A      
Gimnáziumunk 4. helyezést ért el az iskolák versenyében.

 

Konkoly-Thege Miklós matematikai verseny
9. évfolyam 9. Ercoli Rebecca 9. D  
9. Tóth Ádám 9. D  
10. évfolyam 5. Szabó Soma 10. D  
5. Vecsernyés Dóra 10. D  
11. évfolyam 4. Sipos Albert 11. D  
7. Mismás Valentin 12. D  

Matematika háziverseny
9. évfolyam 1. Krisztik Bálint 9. D  
2. Papp Ádám 9. D  
3. Nagy Bálint 9. D  
3. Jámbor Tamás 9. A  
10. évfolyam 1. Fábián József 10. D  
2. Jakabovics Luca 10. D  
3. Kovács Marcell 10. A  
11. évfolyam 1. Goór Vanessza 12. A  
2. Sipos Albert 11. D  
3. Gracza Dávid 11. D  
12. évfolyam 1. Dózsa Eszter 13. A  
2. Rudolf Bianka 12. D  

 

35. Öveges József Emlékverseny

tantárgy helyezés tanuló osztály  
matematika 2. Jakabovics Luca 10. D  
  13. Takács Márton 9. D  
fizika 11. Krisztik Bálint 9. D  
  12. Papp Ádám 9. D  
  12. Réda vince 9. A  
összetett értékelésben 18 Jakabovics Luca 10. D  

 

Öveges matematika-fizika levelezős verseny
10. évfolyam 1. Jakabovics Luca 10. D  
  2. Mészáros Dániel 10. D
  3. Illés Anna 10. D
9. évfolyam 1. Krisztik Bálint 9. D  
  2. Takács Márton 9. D
  3. Papp Ádám 9. D

TORTÁS tesztverseny

Helyezés
Név Osztály  
1. Jakabovics Luca 10. D  
2. Gracza Dávid 11. D  
3. Mismás Valentin 12. D  
4. Krupánszki Kornél 11. D  
5. Juhász Marcell 12. A  
6. Czuczik Réka 12. C  
6. Marschall Dénes 12. C  
6. Takács Márton 9. D  

 

Természettudományok és matematika a természetben

Eredmények 2014.

Helyezés
Név Iskola
1.
Illés Laura Eötvös József Gimnázium
Mészáros Dániel
Valentinyi Virág
Illés Anna
2.
Ádám Tamás Eötvös József Gimnázium
Szemeti Árpád
Sasvári Kornél
3. - 4.
Koroknay Tamás Eötvös József Gimnázium
Mackó Martin
Szi-Benedek Tamás
Papp Ádám
3. - 4.
Szőnyeg Bence Eötvös József Gimnázium
Tóth Ádám
Jónás Ádám
     
Felelős szerkesztő: Barsi Éva igazgató             Szerkesztő: Major-Rochlitz Ágnes